4 Haziran 2020 Perşembe

Yaz Makyajı İpuçları 💄👧


Güzel bir makyaj bir kadının mucizesidir, ancak sıcaklıklar arttıkça makyajınızın tüm gün boyunca yerinde kalması giderek zorlaşır.Hepimiz biliyoruz ki yaz ayında makyajınız akar.Yaz makyajı hatalarını önlemek için birkaç yaz makyajı önerisi vermek istiyorum.

1. Her zamanki gibi iyi karıştırılmış göz farı ile gölge verin ve renklerle eğlenin. Evet, yaz aylarında gözleri belirginleştirmek için gözlerinizde parlak renkler kullanın. Bu sezondaki trend pembe göz farı, mandalina göz makyajı ve mor göz farı.


2. Yaz aylarında rimel kullanmak, tüm makyajınızı mahvederek korkunç bir erimeye neden olabilir. Maskaraya alternatif bir kirpik maşasıdır. Kirpiklerinizi kıvırın, çünkü bu sadece gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlamaz, aynı zamanda makyaj hatalarını da önler.

3. Güneş kremi, baz ve renkli nemlendirici olarak çalıştığı için fondöteni, bir BB kremle değiştirin.

4. Nemli ciltler yazları muhteşem görünür. Yüzünüze nemli bir görünüm kazandırmak için yapmanız gereken tek şey kapatıcıyı fondöten gibi kullanmak. Elmacık kemiklerinizi ve köprücük kemiğinizi vurgulayın.

5. Bu yaz parlak göz kapakları için dumanlı gözlerden vazgeçin. Seçtiğiniz parlak bir göz farını göz kapaklarınızın ortasına yerleştirin ve pırıltınızla herkesi etkileyin.

6. Yaz aylarında, renkli bir nemlendirici kullanmak cildinizde parlaklık verecektir.

7. Toz allığınızı bir krem allık ile değiştirin. Güzel bir bronzluk elde etmek için elmacık kemikleri ve çene üzerinde hafif bir bronzlaştırıcı tonu kullanabilirsiniz.

8. Mat rujları dudak parlatıcıları ile değiştirin. Dudak parlatıcıları, güneşe çıkarken dudaklarınızın parlamasını sağlar.

Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın !

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle


Paylaş:

6 yorum:

 1. This is so beautiful! I hope you are having a fantastic week so far.
  the creation of beauty is art.

  YanıtlaSil
 2. Great post dear, so nice and interesting, love it! 

  YanıtlaSil
 3. Bu sene hiç makyaj yapmadım, aslına bakarsanız makyaj anlayışım eyeliner ve rujdan ibaret, makyaj ürünlerinin cildimizi bozduğu ve erken yaşalanmaya sebep olduğunu hepimiz biliyoruz, bunun yerine cilt kusurlarımızın kökten çözümlerini bulsak ve hiç makyaj yapmasak daha iyi bence. Umarım bir gün benimki gibi makyajsızlık moda olur :)

  YanıtlaSil
 4. Canım evet makyaj cildi yoruyor haklısın. Fkat onca güzel renk ton doku ışıltı insanın ilgisini çekiyor ve insanın canı makyaj yapmak istiyor :) O yüzden çok kalitesiz markaları kullanmamakta fayda var sanırım :) teşekkürler güzel yorumun için.. belki bir gün makyaj demode olur :)

  YanıtlaSil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.