12 Haziran 2020 Cuma

Peki ya Erkek Cilt Bakımı? 👦👨

Kadınlar! cilt bakımına gelince, hayatınızdaki adam ürünlerinizi “ödünç almaya” devam ediyor mu? Kendisini artık cilt bakımı ürünleri almaya ikna etme zamanı gelmiş olabilir.
Gerçek şu ki, erkeklerin cildi kadınlarınkinden farklıdır ve farklı ihtiyaçları vardır. Uzmanlar, erkek ve kadın cildi arasında şu farklılıkları bildirmektedir:Erkeklerde daha fazla testesteron vardır: Yani?! Sonuç? Erkek cildinde daha fazla yağ ve daha aktif yağ bezleri bulunur. Sebasöz bezler cildi nem kaybından koruyan sebum üretir, ancak bunu çok fazla istemezsiniz. Erkeklerin cildi daha yağlı ve parlak olma eğilimindedir.
Erkeklerin cildi, düşük seviyelerde Doğal Nem Faktörü nedeniyle kuruluğa daha yatkın olabilir. Doğal Nem Faktörü , cildin dış tarafında hidrasyon düzenlemesine yardımcı olan koruyucu bir kaplamadır.

Sakalların popülaritesine rağmen, birçok erkek hala günlük tıraşla pürüzsüz bir cildi tercih ediyor. Ancak bu ritüel cildin bariyer fonksiyonunu bozarak cildin daha hassas ve kuruluğa daha yatkın hale gelmesine sebep olur.
Erkekler kadınlara göre daha fazla dışarıda zaman geçiriyorlar. Bu, çevre kirliliğine daha fazla maruz kalma, güneşten gelen UV ışınları ve kuru rüzgar anlamına gelir. Bundan dolayı erkeklerde cilt yaşlanma süreci hızlıdır.


Bilimsel araştırmalar, erkeklerin cildinin kadınlardan çok farklı olduğunu söylüyor. Bu yüzden, iyi görünmek için erkeklerin eşsiz bir cilt bakım rutinine ihtiyacı vardır.
Daha sağlıklı, daha genç bir görünüm elde etmeye ve korumaya yardımcı olmak için erkek cildindeki yağı ve nemi dengeleyen canlandırıcı özel kompleksler kullanmak gerekir.


Bir temizleyici, tonik, serum ve nemlendiriciden oluşan bir set erkek cildi için uygundur.
Eğer cilt bakımı rutininizi basit tutmak istiyorsanız, temizleyiciye, seruma ve nemlendiriciye odaklanın. Ancak tonikler de kolayca bu rutine eklenebilir ve aynı zamanda temel işlevleri de sağlarlar:Cildin tıraştan sonra durumunu dengelemek, fazla yağı almak ve doğal koruyucu bariyerini korumak.

Erkekler artık eşiniz, kız arkadaşınız, kız kardeşiniz ve kızınızın cilt bakım ürünlerini çalmayı bırakın ve kendinize cilt bakım seti satın alın pişman olmayacaksınız 😊

Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın !

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle
Paylaş:

1 yorum:

  1. hahaha :D Tamam bundan sonra almayacağım birden yüzümüze vurunca utandık :D

    YanıtlaSil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.