8 Haziran 2020 Pazartesi

Makyaj Malzemelerinin Son Kullanma Tarihleri için Rehber 💄💅

Makyaj malzemelerinin bozulduğunu anlamaya çalışmak kafa karıştırıcı olabilir. Bir cevap bulmak için internete giriyorsunuz ve farklı web siteleri size farklı tarihler veriyor.

FDA’nın kuralları var. Birçok ABD şirketi ürün üzerinde son kullanma tarihi basıyor. Son kullanma tarihi, kapağı açık halde bir kavanoz gibi görünür ve kavanozun içinde bir M harfi ve yanında bir sayı bulunur. Yani 6M, açtıktan altı ay sonra makyajı atmak anlamına geliyor.
kozmetik
kozmetik dukkani
kozmetik urunleri
kozmetik
kozmetik dukkani
İnsanlar 90 gün sonra maskarayı atmaları gerektiğini düşünüyor. Gerçek öneri altı aydır. Maskarayı, yalnızca altı ay saklamanız gerektiğini söyleyen kılavuzlar buldum. Ancak, aynı maskarayı her gün kullanırsanız, maskara altı aydan daha önce biter.

Dokuz ay, bir eyeliner için son kullanma tarihidir. Eyeliner bozulduğunda kurur.

Birçok insan makyaj malzemelerinde neyi elimde tutmam gerektiğini sorguluyor? Neyi atmalıyım? Neyi atmamalıyım?

Makyaj malzemelerinin Renkleri değiştiyse, karıştırılması zorsa veya dokuları değişmişse veya kokuyorlarsa süreleri büyük ihtimalle dolmuştur. Son kullanma tarihi geçmiş makyaj malzemeleri farklı görünebilir ve / veya kokuları değişebilir.

Makyaj için birçok son kullanma tarihi vardır. Lorac ve Juvia’s Place göz farı paletlerinin tarihleri ​​yok. Tarte göz farının bir yıl sonra sona eriyor. Urban Decay iki. Bütün bu farklı tarihler kafa karıştırıcı değil mi?
2 yıl önce Kat Von D göz farı paleti aldım. Farın paketinde ürünün altı ay sonra sona erdiğini yazıyor. Fakat ben bir yıldır kullanıyorum ve ürünün yapısında ve kokusunda hiç bir değişiklik yok. Palet hala yepyeni görünüyordu. Pahalıydı. Paletlerdeki sorun, açtıktan 6-12 ay sonra birçoğunun son kullanma tarihlerinin gelmesi. Çoğu kişi göz farı paletlerini 6 ayda bitiremez bence hiç kimse bitiremez.

Wet and Wild bronzlaştırıcımın gelecek ay son kullanma tarihi geliyor. Bronzlaştırıcı hala iyi görünüyor ve kokmuyor ve bronzlaştırıcıyı atmak için hiçbir nedenim yok.

Bir çok kadının pek çok ruju vardır. Eğer kokusu ve yapısı değişmediyse son kullanma tarihinden sonra da kullanılabileceğini düşünüyorum.
dior kozmetik
kozmetik esyalari
goz kalemi
maskara
dior kozmetik
kozmetik esyalari
Fondötenin son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren bir yıl, ancak bu formülüne bağlıdır. Güneşten koruma içeriği varsa bu tarihi etkileyebilir. Pompalı fondötenler daha hijyeniktir ve mümkünse pompalı satın almayı tercih ediyorum.

Makyaj malzemenizin makyaj koleksiyonunuzda ne kadar süre kaldığını bilmiyorsanız makyaj malzemenizi kullanmamalısınız. Göz makyajı koleksiyonumda tek bir göz farı, maskara veya ruj buldum. Onları ne zaman satın aldığımı bile unutmuşum o yüzden onları çöpe attım.

Üç ayda bir makyaj koleksiyonunuzu kontrol ederek temizlemenizi öneririm.


Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın !

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle
Paylaş:

4 yorum:

 1. Faydalı bir yayın olmuş. Bazılarının ne kadar olduğunu bilmiyordum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. faydalı olur diye paylaştım canım işe yaradığına sevindim :)

   Sil
 2. Güzel acıklama olmuş teşekkurler *

  YanıtlaSil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.