5 Haziran 2020 Cuma

Eau de Cologne, Eau de Toilette, Eau de Parfum ve Parfum Arasındaki Farklar Nelerdir? 🌹😍

İnsanların kafasında bir soru var. “Bir eau de parfum ile bir eau de toilette arasındaki fark nedir? “Ya da bazen,” Neden gerçek bir parfüm çok pahalı? Kokuların gücü açık bir şekilde kafa karıştırıcıdır.
Kokular temel olarak alkol (etanol), su ve kokulu yağların bir karışımıdır – veya bazı durumlarda, sadece etanol ve değerli yağlardan oluşur. Temel kural, bu yağların konsantrasyonu arttıkça, ciltte daha uzun süre kalıcı bir koku bırakmasıdır. Tabiki daha pahalı olması da muhtemeldir.
Gelin hep birlikte kokuları inceleyelim;
Eau de Cologne
Eau de Cologne en hafif konsantrasyondur – ve genel olarak karışımında narenciye ve şifalı bitkiler gibi “uçucu” içerik maddeleri vardır. Eau de Cologne ayrıca aromatik bileşiklerin sadece % 2-5’ini içerir.Hafif ve seyreltik bir formülü vardır. Sabahları uyanmak ya da gün içerisinde serinlemek için harikadır, ancak bu kokunun uzun süre dayanmasını beklemeyin. En fazla 1 veya 2 saat cildinizde kalabilir.
Mükemmel örnek: Roger & Gallet Jean-Marie Farina Kolonya, bergamot, limon, neroli, petitgrain ve biberiye, ince odunsu, misk esansları içerir.
erkek kolonyasi
kolonya siseleri
guzel parfum sisesi
gul kokusu
erkek kolonyasi
kolonya siseleri
Eau de toilette ( EDT)
Aromatik içeriklerin % 5-15’ini içeren Eau de toilette ‘fark edilmenize’ yardımcı olur ve iki ile üç saatlik kalıcılığı vardır. (Bununla birlikte, eau de toilette, İngiltere ve diğer birçok ülkede en çok satan koku çeşitidir)
Mükemmel bir örnek: Chanel Cristalle Eau Verte Eau de Toilette Sprey, çiçeksi bir kokudur.
Eau de Parfum (EDP)
% 10-20 yağ konsantrasyonu içerirler (tipik olarak % 15 civarında). Bunlar dört saatten beş saate kadar cildinizde kalabilirler.Genel olarak parfüm konsantrasyonundan biraz daha ucuzdur.
Mükemmel bir örnek: Ultra feminen Narciso Eau de Parfum içeriğinde, gardenya ve Bulgar gülü, kehribar ve odunsu esansları bulunur.
si parfum
koluna parfum sikan kadin
valentine parfum
si parfum
koluna parfum sikan kadin
Parfüm
Bazen “saf parfüm”, “parfüm özütü” veya “extrait de parfum” olarak da adlandırılır .% 20-40’ı arasında yağ içerir. Herhangi bir kokunun ‘parfüm’ versiyonu her zaman en pahalı olanıdır. Parfümler genellikle ciltte en uzun süre kalıcıdır – altı ya da sekiz saate kadar kalıcıdır. Özel günler için daha uygundurlar zira çok pahallıdırlar.


Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın !

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle
Paylaş:

2 yorum:

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.