11 Ocak 2017 Çarşamba

Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi

Bir kaç gün aradan sonra tekrar merhaba canlarım :) Kar etkisini tüm yurtta gösterirken bir yandan da beyaz masumiyet simgesi karın tadını çıkaranlar kimler? Ben henüz kardan adam yapmadım ama kartopu oynadım biraz :)
Bugün bloğumun konuğu Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi. Saç bakımında önemli markalardan biri olan Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi hoş gelmiş sefalar getirmiş.

Schwarzkopf
Schwarzkopf  Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi

Schwarzkopf
Schwarzkopf  Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi

Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi içerisinde sıvı keratin bulunduruyor. 

Keratin, bir amino asit zinciri, yani proteindir. Keratini oluşturan polipeptid zincirleri bir sülfür bağı ile birbirlerine bağlanır. Bu bağlar küçük iplikçikler şeklindedir.Bu iplikçikler birleşerek büyür ve bir arada istiflenerek bir hücreyi oluştururlar.

Saç, birbirine sülfür köprüleri ile bağlanmış keratin molekülleridir. Saçtaki herhangi bir değişiklik yapılırsa aradaki bu sülfür bağları kırılır.Saçın mesela perma ile dalgalandırılması, bu gözle görülemeyen bağların değişikliğe uğramasından ibarettir.

Keratini tanımlamak için yaptığımız tüm bu açıklamalar aslında tek bir “saç” hücresini tanımlamak içindir. Tek bir saç teli bu hücrelerin yığılmasıyle oluşur.Saçlar esnektir. Bunun sebebi keratini oluşturan hidrojen bağlarıdır. Esnek hidrojen bağlarının sağladığı bu özellikle saçlar hareket eder ve kolay kolay kopmaz.Keratin molekülleri farklı bir kimyasal bağ ile bağlansaydı, son derece sert saçlara sahip olurduk. Şekil alan, rahat hareket edebilen saçlarımız yerine belki de kafamızda bir tahta kadar sert bir ağırlık taşıyor olacaktık. Ancak hidrojen bağları sayesinde hiçbir zaman böyle bir durum söz konusu olmaz.

Saçların esnemesi sırasında, molekülleri bir arada tutan sülfür bağları herhangi bir zarar görmez. Bu sebeple ne şekil alırsa alsın ve ne kadar esnerse esnesin saçlar rahatlıkla geri, eski hallerine dönebilirler.

Saç renginin açılması genellikle saça rengini veren bileşiklerin bozulmasıyla gerçekleştirilir. Buda moleküllerin oksitlenmesini sağlayan hidrojen peroksit gibi seyreltilmiş çözeltilerle gerçekleştirilir. Hidrojen peroksit ile saç rengi açıldığında daha fazla miktarda sülfür köprüsü oluşur.

Saçın açılma işlemi sonrasında daha kırılgan olmasının ve esnekliğini yitirmesinin nedeni budur.

Saçın parlaklığı da, saçın ışığı yansıtabilme yeteneğiyle ilgilidir. Bazı saç ilaçları ve şampuanlar, keratin moleküllerindeki hidrojen iyonlarını azaltarak bunların elektrik yük dağılımlarını değiştirirler. Bunun sonucunda keratin molekülleri ve mikrofibril tutamları daha sıkı yapışırlar ve ışığı daha iyi yansıtırlar.Bu tür ürünler kullanıldıktan sonra saçın daha fazla parlamasının nedeni moleküllerde oluşan bu değişikliktendir.

Saç kremi kullanınca saçların daha rahat açılması da moleküler seviyede oluşan değişikliktendir. Saç kremlerinde iyonik maddeler bulunur ,keratin liflerine bağlanır ve onların elektrik yüklerini etkilerler. Bu durum, birbirlerine yaklaşıyor gibi görünen saç telleri arasındaki itici gücü arttırır. Saç telleri birbirlerinden uzaklaştıklarından birbirlerine dolaşıp kırılmaları zorlaşır.

Saçların korunması bu özel molekülün işlevlerine bağlıdır.

Saçınızın daha parlak, daha canlı ve esnek ayrıca kolay uzamasını istiyorsanız keratin içeren ürünler kullanmalısınız.

Schwarzkopf
Schwarzkopf  Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi


Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremini ne zaman kullansam saçlarım ipek gibi yumuşacık oluyor. İçeriğinde bulunan özel yağlar sayesinde saçlarınızı koparmadan taramanızı sağlıyor. Kokusu ise muhteşem çok güzel kokuyor.

Fiyatına göre oldukça yüksek bir performansa sahip bir ürün olan Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremini severek kullanıyorum.

Schwarzkopf
Schwarzkopf  Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi

Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremini ben saç diplerimden ziyade saç uçlarına uyguluyorum böylece saçlarımın dipleri yağlanmamış oluyor. En sık kullandığım yöntem duş sonrası saç uçlarıma uygulama yapmak ama daha sonra elektriklenen saçlarıma uyguladığımda oluyor tabi.
Schwarzkopf
Schwarzkopf  Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi
Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremini mutlaka çalkalayarak kullanın o şekilde ürün iyice karışmış oluyor.

Ben ne zaman bu ürünle saçlarımı tarasam ve kurutsam saçlarım inanılmaz bir şekilde parlak ve yumuşacık oluyor.Sanırım bu yukarıda bahsettiğim gibi içerisinde sıvı keratin içermesi.

Schwarzkopf
Schwarzkopf  Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi

Ürünün fiyatı da sanırım yaklaşık 10 TL gibi bir şeydi. Ben çok memnun kalarak bu ürünü kullanıyorum . Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak://www.xpecia.com/


Siz Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremini denediniz mi?
Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın !

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle

Paylaş:

8 yorum:

 1. Ben çok severek kullanıyorum bu ürünü 😊 başarılı bir ürün

  YanıtlaSil
 2. evet canım gerçekten çok iyi bir ürün sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 3. elim gitti birkaç kere ama almamıştım bu yazıdan sonra almalıyım :)

  YanıtlaSil
 4. Saçları yumuşacık yapıp güzel kokuyor ama benim saçlarımı çok çabuk yağlandırıyor:(

  YanıtlaSil
 5. merhabaa.. blogger gazetesinden koştum geldim size. :) bu üründen kullanıp memnun kalmayanlardanım ben maalesef :( bu arada takipteyim buyurun bende beklerim. sevgilerrr..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de takipteyim canım teşekkürler takip için :)sevgiler

   Sil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.