13 Aralık 2016 Salı

Göz Yakmayan Bir Alternatif:Avon Göz Makyaj Temizleyici

Bugün bloğuma Göz Yakmayan Bir Alternatif:Avon Göz Makyaj Temizleyici konuk oluyor. Biliyorsunuz ben Avon temsilcisiyim ve genelde kendime Avon ürünleri satın almaktayım. Geçenlerde yaptığım Avon alışverişimde Avon Göz Makyaj Temizleyiciyi satın almıştım iyi ki de satın almışım :)
Avon
Avon Göz Makyaj Temizleyici
Göz Makyajı Temizlerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz makyajı şüphesiz ki tüm kadınların vazgeçilmezi. Yoğun ya da hafif, gece ya da gündüz, her kadın göz hatlarını daha belirginleştirmek için mutlaka göz makyajının yardımına başvuruyor.

Peki sıklıkla tercih edilen göz makyajının temizliği ne sıklıkla ve nasıl yapılmalı? Göz çevresi, vücudumuzda neredeyse en ince cilde sahip olan bölümdür ve çok çabuk yıpranır. Bu nedenle bu bölgenin her makyaj uygulamasından sonra ve gün içinde makyaj uygulanmamış olsa bile gece yatmadan önce temizlenmesi ve temizlik esnasında hassas davranılması çok önemlidir.Göz makyajı temizleyici ürünlerin seçimi de işte tam bu noktada önem kazanmaktadır.

Göz makyajında sıkça kullanılan göz kalemi, rimel, far gibi ürünler genellikle akmaya ve bozulmaya meyilli ürünlerdir ve temizliği zordur. Bu nedenle, hem hassas göz çevresini tahriş etmeyecek hem de bu çıkarılması zahmetli makyaj kalıntılarından tamamen kurtulmanıza yardımcı olacak kalitede göz makyajı temizleyici ürünler tercih edilmelidir. Bu tip ürünler çoğunlukla yağ bazlı olup, göz makyajının çabuk ve zahmetsiz çıkarılmasını kolaylaştırır.

Göz Makyajı Temizliğinin Adımları

Göz makyajı temizliği esnasında göz çevresindeki cilde olabildiğince hassas davranılmalı ve kesinlikle aceleci olunmamalıdır. Göz makyajı temizliğinin tamamen bitmesi için herhangi bir kalıntı kalmadığından emin olunmalıdır. Gözler ovuşturulmadan, yavaş hareketlerle yukarıdan aşağıya doğru temizlenmelidir.

Eğer suya dayanıklı göz makyajı ürünleri kullanıyorsanız; temizlik öncesinde pamuğa göz makyajı temizleyicinizi koyup gözlerinizin üzerinde bir süre bekletiniz. Bu işlem temizliği kolaylaştıracak ve kirpiklerinizin dökülmesini önleyecektir. 

Avon
Avon Göz Makyaj Temizleyici

Gözlerin alt kısmı ise, yine yumuşak bir ped ya da pamuk yardımıyla sağa sola hareket ettirilerek yavaşça temizlenmelidir. Pamukların makyaj temizliği esnasında sık sık yenilenmesi, temizliğin en hijyenik şekilde ve tam olarak yapıldığından emin olmanızı sağlar.

Avonun göz makyaj temizleyicisini dönem dönem kullanırım bazen ürün değişikliğine gidebiliyorum ama kesinlikle bu ürüne dönüyorum daha sonra. Çünkü Avon göz makyaj temizleyicisi gözleri hiç yakmadan nazik bir şekilde gözünüzdeki en ağır makyajı bile kolaylıkla çıkarıyor. Ben bu ürünü makyaj pamuğuna az bir miktar dökerek kullanıyorum. Gözlerimde bir süre bekletiyor ve sonra temizlemeye başlıyorum. Zaten ürün o kadar iyi ki fazla bastırmaya gerek kalmadan çok rahatlıkla makyajınızı çıkarabiliyorsunuz.Ben bu ürünü cilt makyajımı çıkarmak için de kullanıyorum ve gayet başarılı.Avon göz makyaj temizleyicisi makyajı temizlerken aynı zamanda cildinize hafif bir nemde veriyor. 

Ürün o kadar bereketli ki bir şişesi en az 6 ay gidiyor. Böylece göz makyaj temizleyicinizi düşünmenize gerek kalmıyor.

Avon
Avon Göz Makyaj Temizleyici

Avon
Avon Göz Makyaj Temizleyici
Avon göz makyaj temizleyicisinin normal fiyatı 20 TL gibi. Ama indirimde 10 TL gibi bir fiyata düşüyor ve kesinlikle fiyatının üstünde bir performansı var.Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:http://ciltbakim.avon-turkiye.com/


Siz Avon Göz Makyaj Temizleyiciyi denediniz mi?


Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın !

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle
Paylaş:

17 yorum:

 1. ben de bir kere kullanmış ve bitirmiştim aslında güzeldi de sadece kapağıyla sorun yaşamıştım :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de kullanmıştım ama benim gözümü çok yakmıştı. Arkadaşımın favori temizleyicisi.

  YanıtlaSil
 3. hiç kullanmadım ama deneyeceğim:)

  takipteyim ben de beklerim sevgiler:)

  http://cikolataliguzelliknotlari.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 4. Ben hiç denemedim ama oldukça merak ettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. denemeni tavsiye ederim canım en azından bir kere :)

   Sil
 5. ben pek memnun kalmadım ya yazınızı görünce dolabımda hala durduğunu hatırladım, tekrar şans vericem ama bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında gayet başarılı bir ürün bence canım bir kere daha şans ver sonra bana buradan düşüncelerini yaz canım :)bekliyorum

   Sil
 6. aslında gayet başarılı bir ürün bence canım bir kere daha şans ver sonra bana buradan düşüncelerini yaz canım :)bekliyorum

  YanıtlaSil
 7. Annem senelerdir bu ürünü kullanıyor cok memnun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. annen de benim gibi düşünüyor demek :)annene sevgiler

   Sil
 8. Ben uzun süre bunu kullanmıştım. Krem temizleyici taraftarı hiç değilim o yüzden yıldızımız hiç barışmamıştı :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında ben de sıvı temizleyicileri daha çok seviyorum ama bu ürüne şans vermiştim fakat ben beğenerek kullandım canım sevgiler

   Sil
 9. avon satın aldığım zamanlarda mutlaka yedeklerdim bu temizleyiciden. performansı ve yumuşacık temizleyişi gerçekten çok başarılıydı. benim kirpiklerimi de besliyordu, hiç silerken döküldüğünü hatırlamıyorum =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok severek kullanıyorum ve gerçekten kirpik dökmüyor haklısın çok güzel bir tespit canım sevgiler :)

   Sil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.