2 Ağustos 2016 Salı

Zayıflığın Sırrı Giyim İpuçları
Zayıflığın Sırrı Giyim İpuçları
Biz kadınlar, konu iyi görünmek olduğu zaman, hangi bedende, hangi kiloda olursak olalım yaza hiçbir zaman hazırlıklı olamıyoruz. En fitimizden en güzelimize kadar her zaman daha iyi olmasını istediğimiz bir yanımız bulunuyor. Neyse ki moda bizden yana çalışıyor da aklımız ve vücudumuz biraz daha rahatlıyor. Peki daha zayıf görünmek istiyorsan ya da bazı bölgelerinin daha az dikkat çekmesini istiyorsan nasıl kıyafetler seçmelisin? 

Giyim ipuçları hakkında konuşmadan önce hatırlatmamız gereken bir şey var: Her insanın vücut tipi farklı. Daha iyi ve daha zayıf görünmek için yapman gereken ilk şey, kendini markaların model kataloglarındaki kadınlarla karşılaştırmaktan vazgeçmek. Kendinle barışık ve öz güven sahibi olmak, üzerine giyeceğin en güzel giysi, üstelik sadece sana özel dikilmiş bir giysi. O yüzden başka kadınların vücutlarını bırak, kendi vücudunun güzelliklerini fark et ve keşfet. Kendi vücudunu tanımak hem daha iyi ve daha şık görünmenin, hem de kendine güvenmenin temeli. Hepimizin vücudunda sevmediğimiz ve beğenmediğimiz bölgeler olabilir. Kıyafet seçiminde de bu bölgeleri göz önüne alarak vücudunda hangi bölümleri öne çıkarıp, hangilerinin görünümünü iyileştirmek gerektiğini fark etmekle başla. Böylece genel geçer formülleri olduğu gibi uygulamak yerine üstünde güzel görünecek bir şekilde uyarlayabilirsin.

Vücudunu olduğundan daha ince göstermenin en önemli maddesi, seçeceğin kıyafetleri sadeleştirmek. İster büyük beden abiye, büyük beden pantolon gibi ürünler bakıyor, ister günlük kullanım için düşünüyor ol, renkli ve büyük desenli ya da iddialı modelli kıyafetler seni cezbediyor olabilir ancak eğer fazlalıkların varsa, bu seçimler dikkatleri vücuduna daha fazla çekeceğinden bu kıyafetler senin için yanlış tercih olacaktır, seni olduğundan daha hacimli gösterecektir. Bunun yerine kombinindeki parçaları gerek model, gerekse renk olarak daha sade seçip, çeşitli aksesuarlar gibi ufak detaylarla hareketlendirerek kullanman çok daha etkili bir tercih olur.

Göğüs bölgesi bir kadının en önemli, en dikkat çeken bölgelerinden biri. Göğüslerinin vücuduna oranla büyük olduğunu düşünüyorsan, gömleklerden abiye kıyafetlere kadar V yakalı kıyafetleri gardırobundan eksik etmemeni öneririz. Göğüslerinin daha az dikkat çekmesini istiyorsan, yuvarlak yakalı modelleri, göğüs bölgesini kapatacak tulumları, koyu renkli kıyafetleri tercih edebilirsin. Bol kesimli bluz, kazak ve hırkalar da seni şık gösterirken göğüs bölgendeki fazlalıkları kamufle eder. Basen bölgen dar ise kombinini yaparken o bölgeye dikkat çekecek kıyafetleri kullanman da göğüs bölgeni ince gösterir.

Hemen hemen her kadının en büyük problemlerinden olan göbek bölgesi, neyse ki doğru seçimlerle rahatlıkla tolere edilebilir bir bölge. Esnek ve hafif kumaşlar, kombinine hareketlilik getirmelerinin yanı sıra karın bölgesinde de hafif bir görünüm sağlar. Kıyafetlerin için kalın kemer seçimi de kombininin bir parçası gibi görünürken bölgeyi kamufle etmene yardımcı olur. Üst bölge için aldığın kıyafetlerde pelerin kesimli gömlek ya da tunikler gibi karın bölgesine doğru genişleyen kıyafetleri, alt kıyafetlerde ise yüksek belli pantolon ya da robadan etekler gibi belin üst kısmına oturan modelleri tercih edebilirsin.

Bacak ve basen bölgesindeki fazlalıklar ise kıyafet seçimlerinde daha çok dikkat ve incelik ister. Yapılan en büyük yanlışlardan biri etek tercihleridir. Eğer bacağının üst kısmı, alt kısmına göre daha kalınsa, mini etek yerine diz boyunda etekler senin için daha uygun olur. Mini etek giymen gereken durumlarda ise koyu renk opak çoraplarla görünümünü iyileştirebilirsin. Pantolon seçimlerinde ise bileklerin inceyse kapri pantolonlar, bacaklarının alt kısmı kalınsa geniş paça pantolonlar son derece doğru tercihler olur.Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın !

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle

Paylaş:

2 yorum:

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.