23 Ağustos 2016 Salı

Mutlu Şehir Sinop'ta İlki Düzenlenecek Olan Mutluluk Festivali 1 - 4 Eylül'de!

Türkiye’nin en kuzey ucuna ev sahipliği yapan Sinop, yeşille mavinin en güzel tonlarının ahengine hayret ettiren bir güzelliğe sahip. Karadeniz’in hırçın dalgaları, uçsuz bucaksız plajları, cennetten parça şelaleleri ve hamurişi ağırlıklı leziz mutfağıyla Sinop, son birkaç yıldır tatil için çok fazla tercih ediliyor. Buna doğal güzelliklerin yanı sıra temiz havası, misafirperver sakinleri, önemli tarihi geçmişi ve huzurlu atmosferi de neden oluyor. Böyle bir şehire de tabi ki mutluluk festivali yakışıyor. Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan 1. Uluslararası Sinop Mutluluk Festivali 1 - 4 Eylül tarihleri arasında şehrin en güzel noktası Akliman’da gerçekleşecek. Festivale yurt içinden ve yurt dışından önemli sanatçılar konuk olacaklar.


Sinop’un kentsel, çevresel ve kültürel değerlerinin korunmasına dikkat çekmek, sanata düşkün Sinop’un tüm sokaklarını sanatla donatmak, hep birlikte barış içinde yaşamaya devam etmek, mutluluğa dair kalıcı sanat eserleri bırakmak gibi dileklerle her sene 01 - 04 Eylül tarihleri arasında geleneksel olarak gerçekleştirilmesi planlanan festivalde, birlik olmanın mutluluğu vurgulanarak sevgi enerjisini çoğaltmak amaçlanıyor. 

Festivalde konserler, söyleşiler, atölyeler ve sergilerden oluşan muhteşem bir pragram konukları bekliyor. 1 Eylül Dünya Barış Günü yürüyüşü ile start verilecek festival’de şehrin simgesi haline gelen Tarzan Kemal’in belgesel filmi de gösterilecek. 

Mutlu olmaya çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, her bir yerinden bereket ve yaşam enerjisi saçan Sinop’ta konuklarını ağırlayacak olan bu festivali kaçırmayın!

Kaynak:www.mekan.com


Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın !

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle
Paylaş:

8 yorum:

 1. Batı Karadeniz, Ankara'ya yakın olduğu için her yıl en az bir kere giderdik. Sinop gezisine defalarca. Tatlıca Takım Şelaleleri'nin resmini görünce... Çok medeni, güzel, bambaşka bir yer Sinop. Orada trafik ışığı yok. Tek kentmiş ışıksız. Ama halk öyle uygar ki, sanki ışık varmış gibi işliyor trafik. Belki yakınlarda trafik ışığı koymuşlardır anayollar, kavşaklara.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bir Sinop'lu olarak gurur duydum yazdıklarınızdan çok teşekkürler :)

   Sil
 2. Sinop gidemediğim ama hep merak ettiğim şehirlerden biri. :) Hep güzel şeyler duyuyorum Sinop ile ilgili :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinop'lu bir insan olarak lütfen memleketimi bir kez olsun görün derim çok seveceksiniz.

   Sil
 3. eminim harika bir festival olacak. eskiden kendi memleketimin festivallerine giderdik çok keyifli geçerdi. şimdilerde pek fırsat bulamıyoruz ama festival geleneksel olarak devam ediyor. Katılcak olan herkese bol eğlenceler :) sevgilerle

  YanıtlaSil
 4. Festivalin ismi çok güzelmiş. Sinop' a nükleer santral yapılacak olması çok üzücü. Mersin' de yaşıyorum ve buraya da yapıyorlar. Umarım vazgeçerler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlu şehir olan Sinop'tan çıkıyor bu isim :) Türkiye'nin en mutlu şehri memleketim Sinop :)

   Sil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.