7 Şubat 2019 Perşembe

Her Kadının Bilmesi Gereken 17 Makyaj Hilesi

1 :Daha kıvrık kirpikler için, kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makinesiyle ısıtın.

2 : Ruj sürerken üst dudağınıza X işareti koyun ve bu şekilde rujunuzu daha rahat süreceksiniz.
3:Bir kaşık yardımıyla eyelinerınızı daha rahat sürebilirsiniz.
4 :Uzun süre kalıcı bir dudak rengi için, dudaklarınızın üzerine bir peçete yerleştirin ve yarı saydam bir pudra ile dudaklarınızı peçetenin üstünden pudralayın.
5 : Tüm Göz kapağınıza beyaz bir göz kalemi sürün, opak beyaz kalem etkisi ile göz farı gölgesi şaşırtıcı şekilde patlar!
6: Kontürlü bir görünüm elde etmek için elmacık kemiğinizi bir fırça ile tam olarak nerede olduğunu bulun, doğru nokta için tam kemiğin tam altına yerleştirin, ardından bir bronzlaştırıcıyı bir fırça ile sürün ve ardından doğal bir görünüm için dağıtın.
7 : Tuvalet kağıdı cildinizdeki fazla yağı emmeye yardımcı olur. 
8 : Maskaranızın göz kapaklarınıza bulaşmaması için maskara sürerken kaşığı ters çevirerek göz kapağınızın üzerine yerleştirin.
9 : Kurumuş maskaranıza tuz solüsyonu dökerek yeniden kullanabilirsiniz. 
10 : Kendi dudak parlatıcınızı yapmak için sağlığa zararlı olmayan pigmenti bir merhem karıştırın. 
11 :Dumanlı göz makyajı için gözünüzün dış köşesine çizgiler çizin ve bir fırça yardımıyla karıştırın. 
12 :Mükemmel kedi gözler için öncelikle kuyruğu çek, iki gözün için de kuyruğun eşit kalınlıkta ve simetrik olmasına dikkat et. Ardından gözlerinin iç kısmından dışına doğru ince bir çizgi çek. Son olarak çizgi ile kuyruğu, kısa yay biçiminde bir çizgi ile birbirine bağla.
13 : Kirpik yapıştırıcısını takma kirpiklere uygulamak için bir tel toka ucunu kullanın - yapıştırıcının yapışkan hale gelmesi için birkaç saniye bekleyin ve ardından uygulayın.
14 : Göz kaleminizi eyeliner formülüne - Göz kalemini sadece bir saniye alev altında tutun, uygulamadan önce birkaç saniye daha soğumaya bırakın, anında daha yumuşak bir formül için eyeliner kullanımınıza hazır.
15 :Yüzünüze kontür uygulamasını aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yapın.
16 :Maskara katlarının arasına, kirpiklerinizi dolgunlaştırmak için yarı saydam bir pudra sürün bu maskarayı tutmaya yardımcı olur ve size daha dolgun kirpikler verir.
17 :Göz altı kapatıcısını göz altınıza sanki bir üçgen çiziyormuş gibi sürün. 

Kaynak:www.theawesomedaily.com (Çeviri)İçinizdeki çocuğu sakın ha büyütmeyin Canlarım ve mutluluk cesaret ister bunu sakın unutmayın!


Buraya tıklayarak beni GFC takibine alabilirsiniz ve beni Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın canlarım :)

Yorumlarınızı bekliyorum :) Sevgilerimle


Paylaş:

8 yorum:

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim yukarıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır...

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.